Nowości, promocje oraz aktualności na Twoim e-mailu. Zyskaj nawet 40%! Zapraszamy do Newslettera.

Jak dbać o złote obrączki ślubne?

Wasze obrączki ślubne wykonane są przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Niestety złoto - choć wieczne - nie jest metalem odpornym na zarysowania, ścieranie czy też wgniecenia. Poniżej przedstawiamy kilka rad dzięki którym Wasze obrączki na dłużej pozostaną jak nowe:

1. Nie wykonujcie żadnych prac fizycznych w Waszych obrączkach ślubnych. Nawet noszenie ciężkich zakupów może uszkodzić powierzchnię obrączki.

2. Ściągajcie obrączki przed kąpielą lub myciem rąk – unikniecie kontaktu z mydłem, które wchodząc w mikroszczeliny powoduje powstawanie zabrudzeń trudnych do usunięcia domowymi sposobami.

3. Nie wystawiajcie obrączek ślubnych na działanie detergentów lub innych środków chemicznych. Nawet niewielki kontakt z niebezpiecznymi substancjami może uszkodzić Wasze obrączki w sposób nieodwracalny. Zapewne niewielu z Was wie, że kontakt złota z minimalną ilością rtęci powoduje, iż złoto kruszeje i traci barwę. A jest to tylko niewinny i bardzo rzadki przykład na to jak łatwo uszkodzić Wasze obrączki.

4. Unikajcie kontaktu obrączek ślubnych z wszelkiego rodzaju perfumami, kremami, maściami i innymi tego rodzaju substancjami. Wystarczy odczekać do momentu całkowitego wchłonięcia. Niektóre substancje zawarte w tego typu środkach kosmetycznych lub leczniczych mogą powodować utlenianie się złota a co za tym idzie ciemnienie.

5. Nie wystawajcie Waszych obrączek ślubnych na działanie wysokich (nadzwyczajnych) temperatur. Spowoduje to powstanie plam, których nie usuniecie domowymi sposobami.

6. Od czasu do czasu czyście Wasze obrączki ślubne według poniższego schematu:

a) wymyj obrączki w ciepłej wodzie. Można dodać do niego odrobinę odtłuszczającego płynu do mycia naczyń lub delikatnego mydła. Jeśli zabrudzenia są osadzone w trudno dostępnych miejscach możecie użyć miękkiej szczoteczki do zębów;

b) dokładnie wypłukaj obrączki w cieplej, bieżącej wodzie;

c) wysusz obrączki ręcznikiem papierowym;

d) na koniec przetrzyj obrączki miękką ściereczką polerującą.

Ładowanie...
facebook

W tej witrynie stosujemy pliki cookies i podobnych technologii m.in w celach: świadczenia usług, analiz, statystyk, reklamy. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kliknij tutaj aby dowiedzieć sie więcej.

Zamknij