Nowości, promocje oraz aktualności na Twoim e-mailu. Zyskaj nawet 40%! Zapraszamy do Newslettera.

Białe złoto palladowe

 

Pallad jest metalem z grupy platynowców, dlatego obrączka wykonana z białego złota palladowego jest w pełni hipoalergiczna i bardzo trwała. W przypadku stopu białego złota palladowego, ten niezwykle odporny na działania zewnętrzne metal, stanowi od pięciu do dwudziestu pięciu procent masy całego stopu. Idealne proporcje to kwestia sporna i zależna od charakteru, jaki ma mieć efekt końcowy.
 
Od 1 kwietnia 2013 roku weszła w życie nowa dyrektywa unijna zaostrzająca dopuszczalną emisję niklu do ludzkiego organizmu. Oznacza to, że jeśli dany produkt biżuteryjny zawierający nikiel wykazuje promieniowanie większe niż  0,5 µg/cm² na tydzień, producenci biżuterii nie mogą dopuścić do jego sprzedaży. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: nikiel poprzez swoją promieniotwórczą właściwość jest niebezpieczny dla ludzkiego organizmu. Przekroczenie dopuszczalnej bariery emisji może spowodować niepożądane skutki. Najczęstszym z nich są zmiany skórne pojawiające się w miejscu kontaktu metalu ze skórą.

Sprzedawane przez nas obrączki ślubne wykonane są wyłącznie z białego złota palladowego. 
Nie sprzedajemy szkodliwego dla zdrowia niklu!
 
Ładowanie...
facebook

W tej witrynie stosujemy pliki cookies i podobnych technologii m.in w celach: świadczenia usług, analiz, statystyk, reklamy. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kliknij tutaj aby dowiedzieć sie więcej.

Zamknij